Audytor iso 27001

Audytor iso 27001

22 lipca 2022 0 przez root_825

Certyfikat iso 27001 mogą uzyskać różne firmy. Aby tak się jednak stało, trzeba spełnić szereg obowiązujących norm. Wszystkie spisane są w odpowiednich dokumentach, które udostępnione są m.in. w internecie. A czy jest szansa na to, aby móc w przyszłości zostać samym audytorem iso 27001?

Szkolenia do odbycia

DJB doradztwo to firma, która zajmuje się przyznawaniem takich certyfikacji iso 27001. Oczywiście, nie tylko, jeśli chodzi o ten właśnie certyfikat, ale o inne także. Zatrudniają oni ekipę fachowców, którzy dokładnie sprawdzają każdą firmę, aby wiedzieć, czy obowiązujące normy są zachowane, czy też nie. Zanim jednak Ci audytorzy mogli pracować na obecnych stanowiskach, musieli odbyć intensywne szkolenie, jakie jest przewidziane na pięć dni. To na nim zapoznali się z normami iso 27001, iso 9001. Po kilku dniach nauki przewidziany jest egzamin ERCA (European Register of Certificated Auditors). Nie można być jednak pewnym tego, że zapłata za szkolenie gwarantuje zdanie takiego egzaminu. Wręcz przeciwnie. Trzeba wykazać się nie lada zaangażowaniem, zdobytą wiedzą, aby mówić, że szkolenie udało się zdać w sposób pozytywny.

Audytor Wiodący SZBI wg PN-EN ISO/IEC 27001

Po zdaniu egzaminu uzyskuje się tytuł Audytora Wiodącego SZBI wg PN-EN ISO/IEC 27001. Tylko z takim tytułem będzie można pomyśleć o tym, aby zatrudnić się w firmie, która w swojej ofercie ma m.in. audyt iso 27001. Czy warto zapisać się na takie szkolenie? Jeżeli ktoś odnajduje się faktycznie w takiej tematyce, to jak najbardziej. Jest to m.in. kurs, który jest odpowiedzialny za zarządzanie systemem bezpieczeństwa wg Krajowego Systemy Cyberbezpieczeństwa. Temat bardzo poważny. Tym bardziej, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, ile danych ujawnionych wypływa na wierzch w ostatnim czasie. 

Co daje szkolenie?

Iso 27001 cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorstw różnego typu. Warto więc na poważnie podejść do takiego tematu, jeżeli ktoś chciałby być pewny tego, że jest w stanie odnaleźć się w nowej pracy. Co daje szkolenie na Audytora Wiodącego? Otóż dzięki temu można:

  • zrozumieć wymagania i wytyczne norm PN-EN ISO/IEC 27001,
  • pozyskać wiedzę odnoszącą się do audytowania różnych jednostek,
  • przygotowywać skuteczny plan audytu dla jednostek wewnętrznych,
  • uzyskać certyfikat ERCA (European Register of Certificated Auditors), który uznawany jest również poza granicami Polski,
  • identyfikować cele i korzyści, jakie powiązane są bezpośrednio z audytem iso 27001.