Binance Smart Chain – najważniejsze informacje

Binance Smart Chain – najważniejsze informacje

26 lutego 2022 Wyłączono przez root_825

Nie wszystkim odpowiada Ethereum – cyfrowa platforma, która pozwala na zbudowanie wielu zdecentralizowanych aplikacji. Dlatego też powstała alternatywa, której nazwa brzmi Binance Smart Chain. Co należy wiedzieć o takiej platformie? Oto zestawienie najważniejszych informacji.

Równoległy łańcuch bloków

Binance Smart Chain, w skrócie BSC, to równoległa przestrzeń dla zwyłego Binance Chain. To nic innego, jak łańcuch bloków, który został wzbogacony o dodatkowe funkcje, wśród których można wyróżnić możliwość dodania inteligentnych kontraktów. Kolejną zaletą BSC jest fakt, że jest ona kompatybilna ze wspomnianym wyżej Ethereum.

Do tego Binance Smart Chain zawsze będzie można uruchomić – nawet wtedy, kiedy Binance Chain przejdzie w tryb offline. Chyba można powiedzieć, że BSC powstał jako odpowiedź nie tylko dla osób, które nie chciały Ethereum, ale także aby zlikwidować błędy, jakie występowały (i właściwie nadal występują), jeżeli chodzi o BC.

Użytkowanie BSC

Jakie są warunki użytkowania BSC? Potrzebne są BNB, czyli tokeny użytkowe największej giełdy kryptowalut Binance. Tylko dzięki temu, że ktoś w swoim portfelu walutowym będzie posiadał BNB, będzie w stanie uregulować wszelkiego rodzaju transakcje, które związane są z BSC. Osoby, które dopiero zapoznają się ze światem wirtualnych monet, powinny wiedzieć, że obecnie dostępne są dwa typy tokenów: BEP-20 i BEP-2. 

Co jeszcze trzeba wiedzieć na ten temat? Aby pozyskać do Binance Smart Chain należy mieć wirtualny portfel. Tylko Binance Chain Wallet umożliwia dostęp do BSC, a także do Binance Chain i Ethereum. Wiele osób ucieszy ten fakt, że ten wirtualny portfel kryptowalut jest w stanie współdziałać z Chrome, Firefox i Brave. 

Nie można również zapomnieć odpowiednim ustawieniu BSC. W jaki sposób to zrobić? Najlepiej poprosić o pomoc specjalistów, m.in. 10Clouds, którzy wiedzą praktycznie wszystko na ten temat, zapewniając klient maksymalny poziom obsługi.

Czy BSC jest opłacalny? 

Pytanie, które zadaje sobie ogromna ilość osób. Aby je wszystkie uspokoić, należy dodać, że BSC znajduje się bardzo wysoko, jeżeli weźmie się pod uwagę inne wirtualne monety. Dlaczego? Ponieważ jest jednym z najlepiej scentralizowanych łańcuchów. Do tego należy dodać, że sam Binance Smart Chain ma niskie opłaty transakcyjne, dzięki czemu zysk będzie zdecydowanie wyższy. 

Do tego, dzięki wyżej wymienionym inteligentnym kontaktom – BSC zostało umieszczone w kategorii SMART. Jeżeli ktoś chce mieć do czynienia z nowoczesną technologią, oto jedna z najlepszych propozycji dla niego.