Kuchnie klasyczne – jak zaaranżować wyjątkowe wnętrze?

Kuchnie klasyczne – jak zaaranżować wyjątkowe wnętrze?

4 sierpnia 2022 0 przez root_825

Kuchnie klasyczne posiadają niebanalną oprawę, charakter, a przebywanie w nich to sama przyjemność. Zaprojektowanie takiej kuchni (lub aneksu!) nie jest dzisiaj trudne. Szeroki wybór kolekcji meblowych sprawia, że możliwe jest wykreowanie idealnej kuchni, dopasowanej do potrzeb użytkownika.

Jak zaprojektować kuchnie klasyczne?

Podstawą w projektowaniu kuchni jest dokładne wymierzenie wnętrza i określenie własnych potrzeb. Kuchnie klasyczne mogą być uzupełnione o funkcjonalne wyspy – rozwiązanie to sprawdzi się w dużych pomieszczeniach. Wyspa może posłużyć zarówno jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania garnków, ale też blat roboczy czy stół, gdzie podawane będą śniadania dla domowników. Kuchnie klasyczne zazwyczaj kojarzone były ze stonowaną kolorystyką – dzisiaj dostępne są one w szerokim wachlarzu barw: bieli, czerni, beżu, zieleni, błękitu. Taka różnorodność pozwoli na wykreowanie niebanalnego wnętrza. Czym charakteryzują się kuchnie klasyczne? Kuchnie takie są subtelnie zdobione – najczęściej w formie frezów na frontach szafek kuchennych. Dodatkowym elementem dekoracyjnym są stylizowane uchwyty. W kuchniach klasycznych chętnie stosuje się też przeszklenia ze szprosami – nadają one bryłom meblowym lekkości, zwracają uwagę, wyróżniają wnętrze. W kuchniach klasycznych projektanci proponują również cokoły.

Kuchnie klasyczne w nowoczesnej formie

Kuchnie klasyczne łączą dzisiaj wygląd retro oraz innowacyjne rozwiązania. Meble takie tworzone są z trwałych płyt meblowych laminowanych i lakierowanych, korpusy to płyty MDF. We wnętrzu szafek i szuflad znaleźć można markowe akcesoria oraz elementy takie jak prowadnice kulkowe, zawiasy z cichym domykiem, prowadnice z hamulcami. Wszystkie te elementy wpływają na komfort codziennego użytkowania kuchni.