Stół na taras drewniany – jaki wybrać?

Stół na taras drewniany – jaki wybrać?

20 lipca 2021 Wyłączono przez root_825

 

Duży, solidny stół na taras drewniany jest uniwersalnym i ponadczasowym meblem stanowiącym podstawę wyposażenia większości ogrodów. Jednak, wbrew pozorom, nie każdy gatunek drewna dobrze zdaje egzamin w wymagającym, zewnętrznym środowisku. Jaki model sprawdzi się w ogrodzie najlepiej? Z czym połączyć nowy mebel? Sprawdź nasze rady!

Niezawodny stół na taras drewniany z nutą egzotyki

Wybierając stół na taras drewniany, warto wybrać model zbudowany nie z drzew rosnących w Europie, a w tropikalnym klimacie. Doskonałym wyborem jest zakup stołu z drewna tekowego. Monumentalna, rosnąca w tropikalnych lasach monsunowych teczyna słynie ze swojej twardości, odporności na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne – promieniowanie UV, mróz, wodę, a nawet ostre środki chemiczne. Solidny, prostokątny albo okrągły stół tekowy zachowa swoją nienaganną kondycję na wiele lat. Pięknie usłojone meble tekowe są również efektowną dekoracją wnoszącą do ogrodu naturalność i ciepło.

Z czym połączyć stół na taras drewniany?

Stół na taras drewniany będzie doskonale komponował się z lekkimi krzesłami z rattanu. Stylowe krzesła z wyplatanymi siedziskami osadzonymi na geometrycznych, metalowych nogach będą przeciwwagą dla ciężkiego, masywnego stołu. Alternatywą dla subtelnych krzeseł mogą być fotele wyplatane w całości z egzotycznego surowca.

Meble rattanowe Vimine – stylowo, wygodnie, ekologicznie

Zastanawiasz się, gdzie możesz kupić komplet składający się z drewnianego stołu i krzeseł rattanowych? Szeroki wybór modnych, trwałych mebli znajdziesz w katalogu marki Vimine! Stoły tekowe i meble rattanowe Vimine wykonywane są ręcznie z ekologicznych surowców.