Aranżacja wnętrz – jakie dodatki są modne w tym sezonie?

Aranżacja wnętrz – jakie dodatki są modne w tym sezonie?

4 czerwca 2022 0 przez root_825

Ostateczny charakter każdej aranżacji stanowią dodatki. Powinny być więc przemyślane, interesujące a najważniejsze dobrze współgrające z wyposażeniem wnętrz. Jakie więc akcesoria do domy sprawdza się najlepiej?

O czym należy pamiętać przy wyborze dodatków?

Jakie dekoracje do domowych wnętrz sprawdza się najlepiej w tym i przyszłym roku? Jak dobrać akcesoria, by były nie tylko modne, ale również uniwersalne?
– funkcjonalność – niepraktyczne, utrudniające funkcjonowanie akcesoria do domy mogą błyskawicznie zniszczyć poczucie komfortu,
– naturalne materiały – dużą popularnością cieszą się ozdoby z naturalnych surowców takich jak kamień, drewno czy metal, a także materiały ekologiczne miłe w dotyku jak len, bawełna czy jedwab,
– komfort – modne aranżacje mają na celu zapewnienie wygody odpoczynku i relaksu efekt ten można uzyskać, wybierając dodatki i owalnych kształtach, stonowanych kolorach czy miękkich materiałach

Jakie akcesoria sprawdzą się w nowoczesnej kuchni?

Obecnie trend w aranżacji kuchni jest minimalistyczny, wręcz przypomina sterylne laboratorium. Przeważają proste formy, powierzchnie o wysokim połysku, a także beton i drewno. Surowy minimalizm można jednak przełamać akcesoriami do domy takimi jak wyszukane baterie kuchenne, ceramiczne pojemniki na żywność, kamienie, misy czy wieszaki. Dobrym pomysłem jest przełamanie monochromatyczności elementami w intensywnych kolorach, jak na przykład ciemna czerwień.

Jakie elementy dekoracyjne wybrać na ściany?

Pusta ściana nad kanapą lub w sypialni czy korytarzu to dobra przestrzeń na wyzwolenie kreatywności. Można zaaranżować je w sposób minimalistyczny, wieszając jeden duży obraz lub stworzyć artystyczny nieład wieszając wszelkiego rodzaju akcesoria do domy takie jak plakaty obrazy, grafiki, fotografie, makramy, półki czy kwietniki. Tu stylistyka jest dowolna i tylko od nas samych zależy, jaki będzie efekt takiej aranżacji.

Dodatki, w które warto zainwestować

Dodatki do wnętrz mogą kosztować naprawdę dużo czasami nawet więcej niż meble, które wybraliśmy. Jednak nie na wszystkie warto wydawać takie pieniądze. Są jednak takie detale, w które warto zainwestować i z pewnością posłużą nam na lata. Lampy to element wyposażenia, który zawsze rzuca się w oczy w każdym pomieszczeniu. Niejednokrotnie jest to punkt kulminacyjny w każdym pomieszczeniu, dlatego warto pieczołowicie dobrać odpowiednią lampę do reszty wystroju, która będzie świetnym wykończeniem. Pozostaje jeszcze cała masa akcesoriów do domu tak jak rolety, żaluzje, zasłony, dywany, koce czy poduszki, dzięki którym pomieszczenie nabiera wyjątkowego charakteru i tu również możemy przełamywać schematy i bawić się stylizacją wnętrz, aby dały nam poczucie komfortu i relaksu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do domu.