Okna antywłamaniowe – na co zwrócić uwagę?

Okna antywłamaniowe – na co zwrócić uwagę?

6 września 2022 0 przez root_825

Dla każdego z nas dom jest najbezpieczniejszym miejscem, w którym możemy czuć się w pełni swobodnie. Niestety, nasz spokój mogą zakłócić włamywacze. Nieproszeni goście najczęściej dostają się do wnętrz i domów przez okna. Aby uchronić się przed włamaniem, należy podjąć szereg kroków. Jednym z najważniejszych elementów zabezpieczających mieszkanie jest wymiana zwyczajnych przeszkleń na okna antywłamaniowe. Czym charakteryzują się innowacyjne modele dostępne na rynku? Sprawdź!

Nowoczesne okna antywłamaniowe – najważniejsze cechy

Okna antywłamaniowe oferowane przez uznanych producentów posiadają szereg zabezpieczeń uniemożliwiających z złodziejom ich sforsowanie.  Produkty tego typu dzielą się na sześć klas odporności na włamania (Resistance Class). Najlepszymi parametrami wyróżniają się  modele klasy RC6, a najniższą – RC1. Najczęściej okna do domów i bloków oferowane są w klasach od RC1 do RC3. Producenci stosują specjalne rozwiązania nie tylko w obrębie ram, ale również samych przeszkleń. Wśród stosowanych zabezpieczeń wymienić możemy stalowe zaczepy zamków, ukryte okucia uniemożliwiające podważenie i wyciągnięcie okien z zawiasów,  innowacyjne systemy ryglowania, trójwarstwowe szyby z laminowaniem, elektryczne kontaktrony (czyli czujniki zamknięcia uruchamiające system alarmowy w momencie otwarcia okna), klamki z kluczykami i antyprzewierceniowe z metalową wkładką. Właściwości i skuteczność okien antywłamaniowych potwierdzają specjalistyczne certyfikaty wydawane przez niezależne instytuty badawcze.

Co jeszcze możesz zrobić?

Okna antywłamaniowe będą jeszcze skuteczniej bronić dostępu do Twojego domu, jeśli wyposażysz je dodatkowo w solidne rolety ze wzmacnianym pancerzem. Osoby mieszkające w domach mogą iść o krok dalej – zamontować na działce monitoring, dzięki któremu w każdej chwili można „zajrzeć” na posesję z każdego miejsca na ziemi.