Rowerek biegowy – hit czy kit? Wybieramy najlepszy rowerek dla dwulatka!

Rowerek biegowy – hit czy kit? Wybieramy najlepszy rowerek dla dwulatka!

22 września 2022 0 przez root_825

Popularne od jakiegoś czasu rowerki biegowe pojawiają się coraz częściej w ogródkach i na placach zabaw. Co sprawia, że cieszą się aż tak dużym powodzeniem i czy warto zainwestować w tego typu pojazd dla dziecka? Swoją opinią, na temat rowerków biegowych, podzielili się pasjonaci jazdy na rowerze ze sklepu rowerowego w Krakowie.

Czym jest rowerek biegowy – sklep rowerowy Kraków

Dostępny w dobrze wyposażonych sklepach rowerowych rowerek biegowy jest idealnym pojazdem dla dzieci w wieku od dwóch do czterech lat. Budowa rowerka pozwala maluchowi na poruszanie się nim poprzez odpychanie się nogami od podłoża. Rowerek biegowy nie posiada pedałów i jest wystarczająco niski by małe dziecko mogło siedząc na nim sięgać stopami do ziemi. Ryzyko upadku z rowerka jest niewielkie jeżeli dziecko potrafi już swobodnie chodzić. Dodatkowo maluch nie osiągnie na nim dużych prędkości co wpływa na bezpieczeństwo użytkowania rowerków biegowych.

Rowerek biegowy czy rowerek z bocznymi kołami – sklep rowerowy Kraków

Jak wskazują eksperci, rowerek biegowy i rower z bocznymi kołami różnią się pod wieloma względami, przy czym oba rodzaje pojazdów będą przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Podczas gdy rowerek biegowy może być z powodzeniem wykorzystywany do nauki jazdy rowerem dzieci w wieku zaledwie dwóch lat, rower o czterech kołach będzie dobrym rozwiązaniem dla starszych dzieci. Bardzo ważnym aspektem, przemawiającym na korzyść rowerków biegowych, jest schemat motoryczny, jakiego wykonywania wymaga od dziecka jazda na rowerku bez pedałów. Okazuje się, że naprzemienne odpychanie się nogami od podłoża połączone z utrzymywaniem równowagi na przemieszczającym się pojeździe jest porównywalne z mechanizmem jazdy na prawdziwym, dwukołowym rowerze. Jedyną różnicą będzie konieczność zamiany odpychania na ciągłe pedałowanie. Niestety, w przypadku rowerka z bocznymi kołami dziecko może wypracować niepoprawny schemat wchodzenia w zakręty oraz utrzymywanie równowagi na rowerze.

Jaki rowerek biegowy wybrać – sklep rowerowy Kraków

Wybierając rowerek biegowy dla maluszka warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jeżeli chcemy aby dziecko korzystało z niego jak najdłużej ważne aby siodełko było regulowane oraz aby rowerek posiadał niski przekrok. Dla bezpieczeństwa i wygody użytkowania dobrym wyborem będzie rowerek o gumowych kołach. Ważną kwestią będzie także waga rowerka, która powinna być na tyle niewielka by dziecko było w stanie swobodnie się z nim przemieszczać. Kupując rowerek biegowy warto także zaopatrzyć się w kask dla dziecka.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sklep rowerowy Kraków.