Ubezpieczenie szkolne – jak działa i jaki ma zakres?

Ubezpieczenie szkolne – jak działa i jaki ma zakres?

28 maja 2022 0 przez root_825

Ubezpieczenie szkolne dla dziecka to wygodny i prosty sposób na zagwarantowanie maluchowi i rodzicowi komfortu i spokoju. Ubezpieczenia tego typu kierowane są do szerokiego grona odbiorców – okazuje się, że ubezpieczenie szkolne w praktyce obejmuje dzieci od momentu urodzenia, aż do 20-stego roku życia. Co zawiera ubezpieczenie szkolne? Czy może być ono rozszerzone?

Czym jest ubezpieczenie szkolne dla dziecka?

Ubezpieczenie szkolne to nic innego jak polisa, której zadaniem jest ochrona zdrowia i życia dziecka. Polisa ta skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, możliwe jest również jej rozbudowanie dodatkowymi pakietami. Niezwykle ważną informacją jest fakt, że ubezpieczenie szkolne działa przez cały rok: zarówno w szkole, w domu, jak i podczas wakacyjnych wyjazdów. Tego rodzaju polisa to produkt idealnie dopasowany do konkretnych potrzeb – jej zakres uwzględnia przede wszystkim trwały uszczerbek na zdrowiu na skutek nieszczęśliwego wypadku, śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, zwrot kosztów leczenia po nieszczęśliwym wypadku. Ciekawą opcją w podstawowym ubezpieczeniu jest zwrot kosztów leczenia psychologicznego. Współcześnie wiele mówi się o zdrowiu psychicznym dzieci – wszelkie wypadki mogą rzutować również na samopoczucie dziecka. Pomoc psychologa może okazać się niezbędna, a ubezpieczenie szkolne pozwala na zwrot kosztów za psychologa po nieszczęśliwym wypadku.

Czy ubezpieczenie szkolne może być rozszerzone?

Okazuje się, że ubezpieczenie szkolne może być rozszerzone licznymi klauzulami, które pozwalają na zachowanie jeszcze większego komfortu. Ciekawymi rozwiązaniami są bez wątpienia zagadnienia związane z bezpieczeństwem dziecka w sieci czy też zwrot kosztów uszkodzonego sprzętu medycznego (np. okularów, aparatów słuchowych).